Tid for hjulskift – dette bør du huske på
Når våren kommer er det også tid for å bytte til sommerdekk. Hos Auto 8-8 får du rask og profesjonell hjelp til hjulskift – slik at bilen er klar for sommerveiene.
Pris fra
369 000
Rekkevidde
inntil 622 km
Den nye generasjonen Nissan LEAF er på vei – og snart kan du se den med egne øyne! I desember legger den redefinerte elbilen ut på Norgesturné, med stopp hos flere av våre Auto 8-8-forhandlere.
Med bekreftet frapris på 369.100 kroner, rekkevidde på opptil 622 kilometer* og hurtiglading med CCS, markerer nye LEAF et stort steg fremover for en allerede ikonisk elbil.
Designet er både elegant og aerodynamisk – noe som ikke bare ser bra ut, men også bidrar til bedre effektivitet. Innvendig finner du avansert ombordteknologi med integrerte Google-tjenester**, og et bagasjerom på hele 437 liter gir deg plass til alt du trenger.
I tillegg kan bilen brukes som powerbank, takket være den smarte Vehicle-to-Load-funksjonen, som lar deg drive eksterne enheter direkte fra bilen.
Dette er en elbil du virkelig vil oppleve på nært hold – så legg turen innom når nye LEAF kommer til en Auto 8-8-avdeling nær deg:
| Dato | Sted | Forhandler |
|---|---|---|
| Torsdag 4. desember | Førde | Auto 8-8 Forum |
| 8.–9. desember | Ålesund | Auto 8-8 Ålesund |
| 10.–11. desember | Eide & Kristiansund | Auto 8-8 Sildnes & Halaas |
| 13.–15. desember | Trondheim | Auto 8-8 Witro |
| 22.–27. desember | Bodø | Auto 8-8 Imaas |
🎉 Møt opp og vær blant de første som får se nye Nissan LEAF – det er bare å glede seg!
* Rekkevidde basert på foreløpige tall (WLTP).
** Enkelte funksjoner kan kreve abonnement eller datatilkobling.
Når våren kommer er det også tid for å bytte til sommerdekk. Hos Auto 8-8 får du rask og profesjonell hjelp til hjulskift – slik at bilen er klar for sommerveiene.

Mazda har avduket nye Mazda CX-6e, en elektrisk SUV med elegant design og opptil 484 km rekkevidde

Forrige uke besøkte en engasjert gjeng fra Auto 8-8 Nissan-fabrikken i Sunderland. Turen ga oss et inspirerende innblikk i produksjonen av LEAF, Qashqai og Juke – og en flott mulighet til å styrke både kunnskapen og samholdet i gjengen.